دم آوری قهوه با موکاپات

موکاپات 3کاپ استیل

تاریخچه

از ساخت اولین نمونه موکاپات درایتالیا تا به امروز میلیون ها نمونه از آن در سراسر جهان فروخته شده وطرفداران زیادی در بین عاشقان قهوه پیدا کرده است.موکاپات کوچک ، ارزان، یک هشت ضلعی شگفت انگیز وهمراه همیشگی ما در قلب خانه یا دورترین سفر هایمان بوده  است. یک ابزار دم آوری فوق العاده که می توانیم با آن به آسانی قهوه ای اعجاب انگیز و دلچسب از دانه های آسیاب شده را در یک صبح بهاری یا یک عصر پاییزی در فنجانمان بچشیم.

در سال 1933 فردی ایتالیایی به اسم آلفونسو بیالتی در حال تماشای کار کردن یک ماشین لباس شویی بود که ناگهان ایده ساخت موکا پات به ذهنش خطور کرد و همین ایده می توانست شروعی برای یکی از محبوب ترین ابزارهای دم آوری قهوه باشد.

اجزای تشکیل دهنده

موکا پات به عنوان اسپرسوساز رو گازی نیز شناخته می شود و از سه بخش تشکیل شده است.

  • محفظه پایینی برای آب
  • فیلتر میانی برای قهوه آسیاب شده
  • محفظه بالایی برای قهوه عصاره گیری شده
موکاپات 6کاپ مولتی کالر
ابزار محبوب دم آووی قهوه

نحوه عملکرد موکاپات

این دستگاه عملکردی مشابه دستگاه اسپرسو ساز برقی دارد و به روش تحت فشار قرار دادن سابه قهوه، آن را دم آوری می کند.عصاره گیری در این روش به این صورت است که وقتی موکاپات روی گاز قرار می‌گیرد، آب داغ می‌شود و بخار ایجاد می‌کند. بخار فشار را در محفظه پایینی افزایش می‌دهد، آب را با فشار از بین قهوه آسیاب شده داخل فیلتر عبور می دهد و به محفظه بالایی می‌فرستد. جایی که قهوه اسپرسو آماده سرو است. اگرچه موکاپات ها قهوه را با عبورمقدار فشار آب ۱٫۵ بار از بین سابه قهوه عصاره گیری می کند و این مقدار نسبت به حداقل فشار ۹ بار در دستگاه های اسپرسوساز برقی ، فشار کمی محسوب می شود اما طراحی مناسب و توانایی بالای موکاپات در تهیه یک فنجان قهوه عالی و قوی باعث شد این دستگاه محبوبیت بسیار زیادی دربین علاقه مندان به قهوه در سراسر دنیا پیدا کند.

دستورالعمل دم آوری موکاپات
  • ابتدا باید محفظه پایینی را تا زیر سوپاپ خروج هوا پر از آب داغ کنید.
  • فیلتر فلزی میانی را با قهوه آسیاب شده(لینک به مقاله درجه آسیاب) با درجه متوسط پر می کنیم و روی محفظه پایینی قرار می دهیم.
  • محفظه بالایی را با احتیاط به محفظه پایینی متصل می کنیم و روی شعله ملایم قرار میدهیم.
  • وقتی رنگ قهوه خروجی کم رنگ شد و شروع به حباب زدن کرد به این معنی است که عصاره گیری شما می بایستی پایان یابد.
  • قهوه تان را سرو کنید و از آن لذت ببرید
  • موکاپات را بلافاصله تمیز کنید و آن را با آب گرم بشویید.

نکات مهم در دم آوری

در حین عصاره گیری در محفظه بالایی را باز میگذاریم تا شاهد شروع عصاره گیری باشیم.اگر قهوه در حال خروج به محفظه بالایی فوران کند به احتمال زیاد از درجه درشت تری برای آسیاب قهوه نسبت به درجه مختص موکاپات استفاده کرده اید و یا این که میزان شعله شما بسیار زیاد است.اگر قهوه خروجی بسیار سخت از محل خود خارج شد مطمنا از درجه آسیاب نسبتا ریزی استفاده کرده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *