روش های دم آوری قهوه بسیار متنوع و متعدد هستند. روش های دم آوری مختلف،دم افزار اختصاصی و روش خاص خود را دارند.در تمامی روشهای دم آوری, عوامل مختلفی به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر روی کنترل میزان عصاره گیری تاثیر گذار هستند. درجه آسیاب یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر روی نرخ عصاره‌گیری شما موثر است. بی توجهی به انتخاب درجه آسیاب, باعث افت شدید کیفیت  فنجان نهایی قهوه شما میشود. حتی اگر از حرفه ای ترین ابزارآلات دم آوری و بهترین قهوه های تک خاستگاه استفاده کنید, در صورت استفاده از درجه آسیاب نامناسب با روش دم آوری مورد استفاده، به قهوه مطلوبی دست پیدا نخواهید کرد. انتخاب درجه آسیاب  به عوامل مختلفی همچون نوع ابزار دم آوری, مدت زمان تماس آب و  درجه ی ریزی آسیاب قهوه و نوع آن و همچنین شدت عبور آب از روی پودر قهوه ( چکه ای یا فشار)  ارتباط دارد.

در برخی موارد آسیاب درشت دانه قهوه سبب پایین آمدن  غلظت و طعم  قهوه نهایی شما میشود و در برخی روش های دیگر اگر دانه قهوه خیلی ریز آسیاب شود، طعم آن  به خاطر غلظت زیاد دچار تلخی نامطلوب میشود. پس برای هر روش دم آوری میزان آسیاب دانه قهوه را با دقت در نظر بگیرید و رعایت کنید.

ما در این مقاله سعی داریم تا درجه آسیاب قهوه در روش‌های مختلف را به شما توضیح دهیم تا با انتخاب درجه مناسب آسیاب به رسیدن به یک فنجان قهوه مطلوب نزدیک شوید.خاطرنشان می کنیم  بهترین حالت آسیاب قهوه جدا از انتخاب درجه مناسب، آسیاب آن درست پیش از عصاره گیری است تا قهوه آسیاب شده کیفیت عطری و طعمی خود را با گذشت زمان از دست ندهد.  پیشنهاد ما برای شما استفاده از آسیاب های دستی در دم آوری قهوه در منزل است و باید توجه داشت که بهتر است در صورت استفاده از قهوه آسیاب شده, خرید آن تازه به تازه صورت گیرد.

در این قسمت ما هفت درجه مختلف آسیاب را به ترتیب از درشت ترین حالت تا ریزترین درجه آسیاب برای شما به بیان می کنیم تا درانتخاب درجه آسیاب دچار مشکل نشوید.

درجات مختلف آسیاب

بسیار درشت (Extra Coarse)

  • کلد برو(دم آوری سرد)

درشت(Coarse Grind)

متوسط-درشت (Medium Coarse)

متوسط(Medium Grind)

  • دریپ پات (Drip pot)

متوسط-نرم(Medium-Fine Grind)

نرم (Fine Grind)

خیلی نرم (Extra Fine)

نکاتی در مورد آسیاب ها

اگر شما باریستا هستید و قصد خریداری آسیاب را دارید, نوع دستگاه آسیاب خود را با توجه به نوع کاربری مورد نظرتان انتخاب کنید.
آسیاب پاکت بار کن, اسپرسو و دمی تفاوت های بسیاری دارند که هر کدام کاربرد مجزا و اختصاصی خود را دارند.آسیاب های پاکت کن قابلیت آسیاب وزن های بالا در مدت زمان کوتاه را دارند ولی آسیاب های اسپرسو که خود انواع مختلفی دارند, آسیاب های با دقت بالاتری هستند که قابلیت تنظیم درجه آسیاب و گرماژ آسیاب, در هر بار استفاده را به راحتی در اختیار شما می گذارند.
انواع آسیاب های مختلف با کاری های اختصاصی را می توانید از وبسایت کافینو خریداری کنید یا در صورت نیاز به مشاوره، با ما در تماس باشید. :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *